ارزیابی اثرات توسعه صنعتی بر محیط زیست

4584 بازدید

ارزیابی اثرات توسعه صنعتی بر محیط زیست

 

توسعه صنعتي فرآيندي است كه پس از انقلاب صنعتي و خصوصا در قرن اخير سرعت قابل توجهي يافته و اغلب كشورهاي دنيا بطور اجتناب ناپذيري با آن مواجه بنده اند. در آغاز اين دوره خروج دود تيره از دودكش كارخانه ها نشان اشتغال، رونق اقتصادي و قدرت بود و موجب افتخار دولتها و مردم مي گرديد. بتدريج با افزايش روند توسعه صنعتي و بدليل محدود شدن ظرفيت پذيرش آلاينده ها توسط محيط زيست، مفهوم اين نماد تغيير كرد بطوريكه امروزه، آلوده نمودن محيط زيست علاوه بر منع قانوني، عمل خوشايند و مطلوبي نبوده و توسط عموم و افكار عمومي نيز مورد اعتراض قرار مي گيرد.(5)

صنايع نيز بناچار  متناسب با اين كاهش توان خودپالايي محيط زيست و اعتراضات مردمي تغيير نمودند. چنانكه در چند دهه پيش، در طراحي و اجراي تكنولوژيها و طرحهاي صنعتي، جايگاهي براي كنترل هاي زيست محيطي در نظر گرفته نمي شد در حاليكه امروز نه تنها صنايع براساس قوانين و مقررات ملزم به رعايت استانداردهاي زيست محيطي هستند (و اين امر بتدريج باعث شده تا پيش بينيهاي زيست محيطي در طراحي تكنولوژي و اجراي طرحهاي صنعتي در نظر گرفته شود)، بلكه بر اثر وجود اهرم هايي از قبيل تخفيفهاي مالياتي و استانداردهاي بين المللي زيست محيطي، صاحبان صنايع نيز بطور داوطلبانه اقدام به كنترل آلودگي ها و انجام اصلاحات زيست محيطي مي نمايند.

 


78 صفحه  فایل ورد فونت 14 منابع دارد قیمت:12000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید


مدیریت و پرورش شتر مرغ

5459 بازدید

مدیریت و پرورش شتر مرغ

شترمرغ به طبقه‌ پرندگان تعلق دارد و يكي از پنج زيرراسته متعلق به راسته سينه پهنان محسوب مي‌شود. مشخصه‌هاي اصلي آنها عدم قدرت پرواز مي‌باشد. ويژگي اخير علت نامگذاري فوق شده است.

شترمرغ در زيرراسته استروتيوني فرمها قرار دارد از خانواده استروتيوينده،جنس استروتيو و گونه آن استروتيوكاملوس است كه از اين گونه ياد شده مي‌توان نژادهاي ذيل را نام برد:

 استروتيوكاملوس استراليس( شترمرغ آفريقاي جنوبي يا زولو) در آفريقاي جنوبي.

 استروتيوكاملوس كاملوس( شترمرغ مالي يا بربر) در آفريقاي شمالي.

 استروتيوكاملوس ماسانيكوس(شترمرغ ماساني) درشرق آفريقا.

 استروتيوكاملوس موليبدوفامنس( شترمرغ سومالي) در اتيوپي،كنياي شمالي و سومالي.

 استروتيوكاملوس سيرياكوس( شترمرغ عربي) از حدود 1960 منقرض شده است.

 

73صفحه فونت 14 فایل ورد منابع دارد  قیمت:6500تومان

 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهیدپرورش قارچ روی سوبستر استریل شده

4413 بازدید


پرورش قارچ روی سوبستر استريل شده

نمونه‎هاي وحشي قارچ كاملا با نمونه‎هاي پرورشي آن فرق دارند. دليل نبود نور و يقه اطراف بطري‎هاي برگشت قارچ‎هاي پرورشي مجبور مي‎شوند تا ريشه‎هاي طويلي را پرورش دهند. اين موضوع در اين كتاب مورد بحث قرار مي‎گيرد زيرا پتانسيل بازار قابل توجه مي‎باشد و تكنيك پرورش شبيه به ديگر قارچ‎هاي از بين برندة چوب مي‎باشد. پرورش تجاري قابل توجه را مي‎توان در تايوان، ژاپن و چين يافت. قارچ «فلامولينا» در آمار مربوط به توليد جهاني در سال 1984/1983 رتبة چهارم را دارد و در سال 1991 بعد از قارچ دگمه سفيد، شيستاك، قارچ كاه برنجي و يوريكولاريا رتبة ششم را دارا مي‎باشد.

 

37 صفحه فونت 14 فایل ورد  قیمت:2800تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید


آبزی پروری سردابی (رایگان)

4347 بازدید

آبزی پروری سردابی (رایگان)

بر اساس اسناد و مدارك موجود، فعاليت آبزی پروری سردابي در ايران به استناد يك گزارش كارشناسي در سال 1339 از رودخانه كرج مبني بر كاهش ذخایر قزل آلای خال قرمز اين رودخانه طي يك دهه قبل آن (1339-1329) با هدف بازسازي ذخاير آسيب ديده و توسعة صيد ورزشي آغاز گرديد بر اين اساس با واردات تعداد 3 ميليون عدد تخم چشم زده و همزمان با تأسيس با تأسيس شركت ماهي سراي كرج در سال 1341 اين فعاليت وارد عرصه مي شود بر اين اساس از زمان ورود تخم چشم زن تا كنون بيش از 4 دهه مي گذرد(مأخذ مكالمات جامع آبهاي داخلي ايران، دفتر طرح و توسعه)

 

برای دیدن مطلب رایگان روی مشاهده و دریافت کلیک کنیدآتشفشان (رایگان)

4643 بازدید

آتشفشان

 

زمین ، سومین سیاره نزدیک به خورشید و بزرگترین سیاره در میان سیارات درونی است. ساختار درونی زمین مثل سایر سیارات درونی از یک هسته داخلی و یک هسته خارجی به همراه لایه‌های مذاب و نیمه مذاب و سنگی جامد تشکیل یافته است. هسته داخلی فلزی و جامد بوده و توسط هسته خارجی که فلزی و مذاب است، احاطه شده است.

 

برای دانلود فایل کامل و رایگان روی مشاهده و دریافت کلیک کنیداتمسفر (رایگان)

4406 بازدید

اتمسفر (رایگان)

اولین آلاینده‌های هوا احتمالا دارای منشأ طبیعی بوده‌اند. دود ، بخار بدبو ، خاکستر و گازهای متصاعد شده از آتشفشانها و آتش‌سوزی جنگلها ، گرد و غبار ناشی از توفانها در نواحی خشک ، در نواحی کم‌ارتفاع مرطوب و مه‌های رقیق شامل ذرات حاصل از درختهای کاج و صنوبر در نواحی کوهستانی ، پیش از آنکه مشکلات مربوط به سلامت انسانها و مشکلات ناشی از فعالیتهای انسانی محسوس باشند، کلا جزئی از محیط زیست ما به شمار می‌رفتند، به استثنای موارد حاد ، نظیر فوران آتشفشان.

 

برای دیدن مطلب کامل روی مشاهده و دریافت کلیک کنیدآثار زیست محیطی خودروهای از رده خارج شده(رایگان)

958 بازدید

آثار زیست محیطی خودروهای از رده خارج شده(رایگان)

چكیده

بسیاری از كشورها از ابتدای سال 1990 با توجه به قوانینی كه برای كاهش تاثیر ضایعات خودروهای فرسوده بر روی محیط زیست وضع شده بود، برنامه‌های خود را در ارتباط با كاهش این ضایعات اعلام كردند. به هر حال كاهش عمر خودروهای در حال تردد باعث افزایش سیكل زمانی انتشار گاز CO2 می‌شود. این امر حتی در مورد خودروهایی كه قرار است در آینده تولید شوند نیز صادق است، مگر اینكه در مورد بهینه‌سازی مصرف سوخت آنها پیشرفت‌های موثر و البته بموقع‌تری نسبت به گذشته حاصل آید. كاهش «عمر مفید» خودروهایی كه از بنزین استفاده می‌كنند. بدون استفاده از كاتالیزورهای مبدل البته باعث كاهش دوره انتشار گازهایی مانند NOx و Voc در محیط می‌شود و در واقع ممكن است مقدار نشر این گازها را در محیط زیست كمتر كند.


فرهنگ ايرانی و اسلامی جلوگيری از اسراف و اتلاف منابع

1203 بازدید

 فرهنگ ایرانی و اسلامی جلوگیری از اسراف و اتلاف منابع

 

با توجه به نقش عمده فرهنگ و اعتقادات دینی در آموزش پذیری جامعه، به عقیدة بسیاری از صاحبنظران، راهكار نهایی پایان دادن به بهره برداری بی حد و حصر انسان از منابع طبیعی و ایجاد روحیة مسؤلیت پذیری مشترك جهت حفاظت محیط زیست احیاء فرهنگ های اصیل ملل و رویكرد به تعالیم دینی و بهره گیری از رهنمود های ادیان الهی است.

بسیاری از مبانی فرهنگی ما كه با اعتقادات دینی آمیخته است حاوی تعالیم و رهنمود های ارزشمندی است كه میتواند راهگشای مشكلات كنونی نسل بشر باشد. از آن جمله نحوه نگرش و برخورد فرهنگ ایرانی و منابع اسلامی با طبیعت به عنوان آثار رحمت و بركت و مذموم دانستن  بارزترین و عمده ترین عامل كاهش منابع طبیعی و افزایش ضایعات یعنی خصلت اسراف و تبذیر است.

 

18 صفحه مقاله فایل ورد فونت 14 منابع دارد قیمت:3000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید


اکوتکنولوژی

4511 بازدید

اکوتکنولوژی

توسعه وترویج علم وتكنولوژی كه با انقلاب صنعتی در قرن 19 آغاز گردید. از طرفی نعمت های بزرگی را برای بشریت به ارمغان آورد مانند افزایش تولید غذا و بوجود آوردن محیط هایی زندگی دلپذیر و خوشایند در حالیكه آنها ازطرف دیگر موجب تخریب عوامل محیطی به وسیله مصرف سوخت های فسیلی و ذخایر طبیعی گردید.انسان با غلبه بر عوامل مضر باعث توسعه علم وتكنولوژی می شود. اما دور نماهای بعدی مهم هستند اینكه چه نوع از تكنولوژی های جدیدی را برای موفقیت بیشریت نیازمندیم ؟

 

60صفحه فونت 14 فایل ورد منابع انگلیسی و فارسی دارد  قیمت:8000تومان

 

 

پس از پرداخت (از قسمت تبلیغات روش پرداخت را ببینید) میتوانید دانلود کنید

اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید یا تماس با ما کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهیدالگوریتم مورچه

4769 بازدید

الگوریتم مورچه

یکی از مسائلی که به ­وسیله­ ی زیست­شنا­سان مورد مطالعه قرار گرفته است درك این موضوع است که چگونه موجودات تقریبا کور مانند مورچه­ ها کوتاه­ترین مسیر را از لانه ی خود تا منبع غذا و بر عکس پیدا می­کنند.آن­ها پی بردند که یک رسانه براي ابلاغ اطلاعات بین تک­تک مورچه ­ها مورد استفاده قرار می­گیرد و براي تصمیم­ گیري درمورد این­که کدام مسیر را انتخاب کنند به­ کار می­رود که آن رسانه عبارت است از بو(اثر) ماده­ اي به­نام فرومون.

 الگوریتم­های لانه­ ی مورچه از جمله روش­های فرامکاشفه­ای هستند که برای حل مسایل بهینه­ سازی سخت پیشنهاد شده ­اند. این الگوریتم­ها در آغاز از رفتارهای اجتماعی پشت سرهم قرار گرفتن و تعقیب کردن الهام گرفته شد، که در جامعه­ ی مورچگان مشاهده گردید. یک اجتماع از عامل­های ساده (مورچه­ها) به طور غیر مستقیم از طریق تغییرات پویای (دینامیکی) محیط ارتباط برقرار می­کنند (رد پاهایی از فرومون) و بنابراین بر اساس تجربه­ ی اجتماعی آن­ها، یک راه­حل برای یک مسئله ارائه می­دهند.

 

19صفحه فونت 14 فایل ورد قیمت:2500تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید